1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
  0549 652 78 79

Covid-19 Serüveninde Maske Kullanımının Önemi

Yıllardır hem ülkemizde hem de dünyada büyük kayıplara yol açan Covid-19, bir anda hayatımıza girerek büyük kısıtlamalara yol açtı. Geçmişte yapılan sokağa çıkma yasakları, saat kısıtlamaları ve daha birçok kural korona virüs ile beraberinde geldi. Tüm bunların asıl sebebi ise, akciğerlere kadar etki eden ve insanların hayatının son bulmasına sebebiyet veren korona virüsten korunmak. Covid-19 aynı zamanda zorunluluk haline gelen farklı alışkanlıkları da günlük yaşantımıza entegre etti. Bunların en büyük örneği ise maske kullanımı.

Sağlık çalışanlarının hastanede sürekli tıbbi maske kullanması zorunluluğunun yanında, halkın da hem kapalı hem açık ortamlarda maske kullanması zorunlu hale getirildi. Peki bu maske kullanımı covid-19 sürecini nasıl etkiliyor?

Korona Virüs Sürecinde Maske Kullanımı

Maske, korona virüs bulaşıcılığını azaltan en önemli unsurların başında yer alıyor. Bunun sebebi ise, Covid-19 salgınının solunum yolu ile bulaşması. Maske sayesinde bu bulaşıcılık minimum seviyeye indirgeniyor ve vakaların sayısında da oldukça büyük bir azalma görülüyor.

Covid-19’un yayılması, insanların öksürmesi ve hapşırması sonucu çıkan damlacıkların havada asılı kalması ile oluşuyor. Virüse sahip kişilerin çevresindekiler ise bu havayı soluyarak hastalığı bünyelerine almış oluyor. İşte bu bulaşıcılığın etki mekanizmasından kendimizi maske kullanarak koruyoruz. Tabii ki bu maske kullanımın fayda sağlaması için maskenin ağız, burun ve çeneyi tam kaplaması gerekiyor. Bu detaya dikkat ederek kendimizi covid-19 virüsüne karşı korumalıyız.
Maske Kullanımı Nasıl Olmalı? Tıbbi Maske Nasıl Kullanılmalı?

·     Maske takmadan önce ellerinizi iyice yıkamalı, en az 20 saniye ovuşturmalısınız.

·     Temiz eller ile maskenizi ağız, burun ve çenenizi tam kapayacak şekilde takmalı ve maskenizin dış kısmına dokunmamalısınız.

·     Maskenizin dış ortam ile temas eden bölgesine dokunduğunuz takdirde ellerinizi dezenfekte etmeli, 20 saniye sabun ile yıkamalısınız.

·     Maskeniz kirlendiği takdirde uzun süre kullanmamalı, hemen yenisi ile değiştirmelisiniz.

·     Maskenizi farklı bir kişi ile ortak kullanmamalısınız.

Maske Takmayı Unutmayın!

Hala ülkemizde covid-19 virüs bulaşıcılığının devam ettiği bu süreçte, maske takmayı ihmal etmemelisiniz. Düzenli olarak maske değişimi yapmalı, uzun süre tek bir maske kullanmamalısınız. Eldiven Borsası olarak bu süreçte sizlerin yanındayız. Toplu eldiven satışımız ile en uygun fiyata en kaliteli maskeleri web sitemizde bulabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.