1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
  0549 652 78 79

Steril Eldiven Nedir ?

Hemen hemen tüm mesleklerde hijyen oldukça önemlidir. Özellikle cerrahi operasyonlarda bu konu üst düzey önem taşıyor. Normal muayene eldiveninin dışında steril eldiven kullanılmalı. Bu sayede hastaların dış etkiler nedeniyle hastalık kapmalarının önüne geçilmiş olur.

Steril eldiven, özel işlemlerle mikroorganizmalardan arındırılmış eldiven çeşididir. Paketlenmesinde de aynı özen gösterilir ve dış etkilere maruz kalmaması için çift katlı paketleme işlemi yapılır. Kullanım aracına göre farklı malzemelerden üretilebilir. Lateks, sentetik ve benzeri malzemeler steril eldiven için uygundur. Ayrıca el tipine göre çeşitli numaraları bulunur.

Steril Eldiven Çeşitleri Nelerdir

Steril eldiven, kullanım amacına göre farklı çeşitler içerir. Ayrıca kullanacak olan kişinin herhangi bir alerjisinin olup olmadığı ve kullanım rahatlığı da çeşitlendirmese etkili rol oynar.

1. Pudralı Cerrahi Steril Eldiven

Pudralı cerrahi steril eldiven, içerisinde pudra bulunan steril eldiven çeşididir. Diğer çeşitler arasında en çok pudralı olan tercih edilir. Çünkü pudra eldivenin giyilmesini kolaylaştırırken yırtılma olasılığını da en aza indirir.2. Pudrasız Cerrahi Steril Eldiven

Pudrasız cerrahi steril eldivenlerin giyilmesi oldukça zordur. Ayrıca el terlemelerinde içerisinde pudra olmadığından dolayı rahatsızlık hissi verebilir. Bu steril eldiven çeşidinin en büyük avantajı pudraya alerjisi olan kişilere hitap ediyor olmasıdır.

3. Sentetik Steril Eldiven

Pudralı ve pudrasız steril eldiven çeşitleri lateks malzemesinden üretilir. Ancak bazılarının latekse alerjisi olabilir. Sentetik steril eldiven, lateks eldivenlere alternatif olarak kullanılabilir.

4. Bariyerli Steril Eldiven

Hekimler yalnızca cerrahi operasyon esnasında steril eldivene ihtiyaç duymuyorlar. Bulaşıcı hastalıkların kontrolünde de kendilerini korumaları açısından eldiven kullanımı çok önemli. İşte bu noktada bariyerli steril eldiven çeşidi devreye giriyor. Diğerlerine nazaran kullanan kişiyi koruma oranı çok daha yüksek olduğundan dolayı tercih edilir.

Nonsteril Eldiven Nedir

Genellikle muayene veya tahlil esnasında hekimlerin kullandığı eldiven çeşididir. Cerrahi operasyonlarda kullanım için uygun değildir. Kullanım amaçlarından biri de kullanan kişiyi koruması olarak tanımlanabilir. Çünkü bu tip eldiven çeşitleri gözle görülür derecede kirlenmiş eşyalara dokunma esnasında da kullanılabilir. Bu sayede hem kullanıcının hem de karşısındakinin hijyen içerisinde olması sağlanır.


Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.