1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
  0549 652 78 79

İş Eldivenleri Neden Kullanmalıyız ?

İş Eldiveni Kullanmanın Avantajları


Günlük yaşantımızda ve iş hayatımızda sağlıklı bir yaşam için önemli vücut organlarımızdan biri de ellerimizdir. Çalışma ortamlarında, özellikle inşaat, imalat, madencilik, alt yapı ve bakım gibi mekanik işlerin yoğun olduğu alanlarda eller oldukça harap olabiliyor. Bu harabiyeti minimuma indirmek ve iş kazalarını ortadan kaldırmak için ise karşımıza iş eldivenleri çıkıyor. Ağır işlerde ve mekanik stresin yoğun olduğu çalışma koşullarında kişisel koruyucu donanım araçlarından iş eldivenleri mutlaka kullanılmalı. Sağlığınızı etkileyen risklerden korunmak ve kendi güvenliğinizi maksimuma çıkarmak için nitril kaplama iş eldivenleri her zaman ilk tercihiniz olmalı.
İş Eldivenleri Ne İçin Kullanılır?


İş eldivenleri, aşınmaya karşı dayanıklı, aynı zamanda yüksek temas ısısı ve kimyasal madde geçirgenliği direncine sahip, korumalı bir eldiven türüdür. İş ortamında kişisel koruma sağlamak ve güvenliğinizi etkileyen tehlikeli ortamlarda her türlü riske karşı sağğınızı korumak için i ş eldivenleri kullanmak şart. Çalışğınız iş ortamına bağlı olarak iş eldivenlerinin farklı çeşitlerinden uygun olanı tercih ederek ellerinizi koruma altına almalısınız.

İş eldivenleri; içinde ısıya ve ateşe karşı koruma, radyoaktif kirlenmeye karşı koruma, kimyasal maddelerle bozulmaya karşı koruma gibi birçok farklı tür barındırıyor. Bu alternatifler arasından oluşabilecek iş hatalarını göz önüne alarak size uygun olanı satın almalısınız. Bunun için eldivenborsasi.com doğru bir adres olacaktır.

 

İş Eldiveni Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Meslek hastalıklarının oluşmasına karşın öncelikli tedbirlerden biri olan iş eldivenlerinde seçiminizi doğ ru yapmalısınız. Önemli olan iş eldivenlerinin fiyatı ve markası değ il, teknik özellikleri ve kullanışlı olmasıdır. Peki iş eldiveni seçiminde nelere dikkat edilmeli?

 

·    Tercih edeceğiniz eldiven mutlaka el boyutlarınıza uygun olmalıdır. Elinizi tam kavrayan ve tam gelen eldivenleri seçin.

·    Hava aldıran yapıdaki iş eldivenlerini kullanmalısınız. Bunun için polyester örme eldivenler doğru bir seçim olabilir.

·    Uzun süre kullanıma uygun, dayanıklı iş eldivenleri her zaman önceliğ iniz olmalı.

 

Tüm bu detaylara dikkat ederek doğru eldiven seçimi yapmalı, sağğınızı her zaman ön planda tutmalısınız. İş eldivenleri, nitril eldivenler, lateks eldivenler gibi farklı eldiven çeşitleri için eldivenborsasi.com web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.