1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
  0549 652 78 79

Lateks Eldiven

Lateks Eldiven Nedir?

Tıp, laboratuvar ve temizlik gibi alanlarda kullanılan lateks eldivenler, günümüzde koruyucu özelliği ile oldukça sık kullanılıyor. Sağlık alanında sıklıkla tercih edilen bu eldivenler, gıda sektöründe de önemli bir yere sahip. Peki lateks eldiven nedir ? Bu kadar sık kullanılma sebebi nedir? Lateks eldivenler ne işe yarar? Faydaları nelerdir? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Şimdi gelin tek tek aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

Lateks Eldiven Ne İşe Yarar?

Lateks, bitkilerden ve özellikle kauçuk bitkisinden elde edilen, bu bitkilerden salgılanan bir tür sıvıdır. Bu sıvı kuruduğu takdirde herhangi bir yüzeye yapışma sağlamaz. Sağlık ve gıda sektöründe de kullanım amacının asıl sebebi budur. Yüzeylere tutunma sağlamaması, hastalarla veya gıdalarla temasta herhangi bir zararlı maddenin (kir, mikrop vb.) tutunmasını ve yayılmasını önler. Bir diğer adıyla da muayene eldiveni olan lateks eldivenler, bu şekilde yüksek koruması ile hastanelerde ve yemekhanelerde mutlaka kullanılması gereken bir eldivendir.

Lateks eldivenlerin kullanımına geldiğimizde ise çok pratik ve rahat bir kullanım imkanı sunduğunu görüyoruz. Eli iyice kavrayarak sıkı bir tutunma sağlayan, çok daha kolay üretilen ve daha uygun fiyata satışa sunulan bir eldivendir. Bu özellikleri ile de eldiven piyasasında sık tercih ediliyor. Aynı zamanda pudralı seçeneği de olan lateks eldivenler, alerjen maddeleri de pudra sayesinde atarak kullanıcının sağlığını da ön planda tutuyor. Bu sayede hem temaslıyı hem de temas edeni koruyarak çift yönlü koruma sağlayan eldivenler, çoğu kişiye güven aşılıyor.Lateks Eldivenlerin Avantajları

Doğal lateksten üretilen eldivenler, tek kullanımlık özelliği ile de kullanıcıların bütçesine uygun bulunuyor. Özellikle yüksek derecede sağlam yapısı, delinmeye ve aşınmaya karşı korunaklı hali ile uzun ömürlü bir kullanım sunuyor.

Lateks eldivenler, bilekten korumalı olduğu için kayma gibi bir durum ile karşılaşmadan rahatlıkla kullanılabilir. Pudralı yapısı sayesinde de terletme gibi bir dezavantaj sunmaz. Bu yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Tıp alanında sıklıkla kullanılan bu eldiven çeşidi, laboratuvarlarda ve muayenede küçük aletleri kavrama hissini de maksimum seviyeye çıkartıyor. Esnek yapısı ile bu avantajı sağlayan lateks eldivenler, eğer sağlık ve gıda sektöründe iseniz size çok yardımcı olacak. Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var ki, kullanılan lateks eldiven bir daha kullanılmamalı. Kullan at özelliğine sahip bu eldivenleri bir kere kullanmalı, tekrar kullanımından kaçınmalısınız.

Lateks Eldivenler Neden Tek Kullanımlık?

Lateks eldivenler her ne kadar güçlü koruma özelliğine ve dayanıklı yapıya sahip olsa da ısıya karşı dayanıklılığı çok yüksek değildir. Aynı zamanda sık kullanımda geçirgenlik seviyesi 

maksimuma çıktığı için mutlaka tek kullanımlık olmalıdır. Her boyutta üretilen bu eldivenleri, sağlığınız için bir sefer kullandıktan sonra atmalısınız.


Hijyen ve Sağlık için Lateks Eldiven Şart!

Lateks eldivenler hakkında bahsettiğimiz tüm özellikleri ele aldığımızda, kendi sağlığımız için ve temas ettiğimiz tüm kişilerin sağlığı için bu eldivenleri kullanmak şart. Bunların yanında uygun fiyatlı olması, dayanıklı ve korumalı olması, hassas ve dokunma hissi yüksek olması sebebiyle ilk tercihlerimiz arasında yer almalı. Sizler de çalışma ortamınızda hijyen arıyor ve hem kendinizi hem ellerinizi korumak istiyorsanız pudralı lateks eldivenlerimizi tercih edebilirsiniz. Beyaz renkte, doğal kauçuktan üretilen bu bitki özlü eldivenler, iş hayatınızda sizlere yardımcı olacak ve rahat bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyacak. Eldivenborsasi.com web sitemizdeki kategorileri inceleyip, nitril eldivenler, lateks eldivenler ve iş eldivenleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.