1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
  0549 652 78 79
Para Birimi Seçimi

Nitril Eldiven Nedir? Ne İşe Yarar?


                                                    Nitril Eldiven Nedir ?

Ağır işlerde, özellikle ellerinizi çok daha fazla kullandığınız iş alanlarında koruyucu birtakım farklı ihtiyaçlar doğuyor. Bu ihtiyaçlardan biri de nitril eldivenlerdir. Nitril eldivenler, sanayi, inşaat ve gıda sektöründe kullanılan, el sağlığını ve hijyenini korumak için kullanılan özel eldivenlerdir.

Muayene eldiveni olarak da adlandırılan nitril eldiven, sentetik üretilir ve yüksek dayanıklılığa sahiptir. Nitril kaplı olan bu eldivenler, lateks eldivenlere göre aşınmaya karşı çok daha dirençlidir.

Nitril Eldiven Ne İşe Yarar?

Nitril eldiven, pamuklu astarlı ve örgü bilekliğe sahip nitril kaplı korunaklı bir eldivendir. Özellikle kimyasal maddeler ile etkileşime giren çalışanların ve inşaat alanlarında elleri sürtünme ve aşınmaya maruz kalan kişilerin sık kullandığı iş güvenliği malzemesidir. Ellerinizin zararlı maddeler ile etkileşimini minimuma indirmeye yardımcı olan, yırtılmaya ve delinmeye karşı dayanıklı, ellerinize nefes alma payı bırakan nitril eldivenleri siz de mutlaka tercih etmelisiniz. Özellikle pudrasız nitril eldivenler, latekse alerjisi olanlar için her zaman ilk seçenek olmalı.

                                                                                                                   


Siyah Nitril Eldiven Nedir?

Muayene eldiveni olarak da adlandırılan nitril eldivenler genellikle siyah renklidir. Peki bu siyah nitril eldivenler ne işe yarar?

Siyah nitril eldiven, normal eldivenlere göre çok daha kapsamlı ve özellikli bir eldivendir. Çok daha kalın, tırtıklı desende, kolay tutuşu sağlayan bir yapıya sahiptir. İçerisinde lateks bulunmayan ve pudrasız olan siyah muayene eldiveni, ıslak ve kuru yüzeylerin ikisinde de kolay kullanım sunar. Bu sayede tüm iş yerlerinde çalışanlar tercih edebilir.

Nitril Eldiven Özellikleri

Nitril eldivenler, sağladığı güçlü özelliklerini içeriğinde bulundurduğu nitril maddesine borçludur. Nitril maddesi, Eldivenin sızdırmazlık özelliğini ve aşınmaya karşı direncini büyük oranda arttırır. Nitril eldivenler, köpük nitril eldiven, light nitril eldiven, arktik soğuk eldiven ve tam kaplı nitril eldiven gibi kendi içinde birçok çeşide ayrılıyor. Nitril eldivenlerin bir çeşidi pudrasız nitril eldivenler, alerjik reaksiyonların oluşmasını engellemekle birlikte elin kurumasını önler ve nefes aldırır. Çalışma ortamındaki ihtiyaca göre dilediğiniz iş eldiven ekipmanını tercih edebilirsiniz. Peki nitril eldivenin bu güçlü özellikleri nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

·     Eldivenin delinmeye karşı olan direnci çok yüksektir. Aynı zamanda kimyasal maddelere karşı güçlü bir direnç ve iyi koruma sağlar.

·     Kullanan kişinin el şeklini kolayca alır ve iyice kavrar. Bu sayede rahat bir kullanım sağlar.

·     Nitril eldivenlerin sürtünme direnci düşüktür. Bu sebeple de giyip çıkarırken kolaylık sunar.

·     Nitril eldivenler doğal kauçuk maddesi içermediği için lateks alerjisi olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

·     Diğer iş eldivenleri tek kullanımlık olmasına rağmen, yüksek direnci sayesinde nitril eldivenler birden fazla kere kullanılabilir.

·     Bu eldiven, su sızdırmaz özelliğe sahiptir. Bu üstün özelliği ile diğer eldivenlerin altına giyilebilir.

·     Uzun süre kullanılabilir bir yapıya sahiptir.

·     Birden fazla amaç için kullanılabilir.

 

Nitril Eldiven ve Lateks Eldiven Arasındaki Farklar

Nitril eldiven ve lateks eldiven arasındaki en önemli fark, yapılışlarında kullanılan maddelerdir. Lateks eldivenler doğal kauçuktan yapılmaktadır. Aynı zamanda petrol bazlı nitril eldivenlere göre daha yumuşak bir yapıdadır.

Nitril eldiven  sert bir yapıda olmakla birlikte, eli çok daha iyi kavrar ve koruyucu özelliği daha yüksektir. Üstün teknoloji ile üretilmesiyle de çok kaliteli olup, uzun ömürlü bir yapıdadır. Sentetik bir ürün olan nitril eldiven, latekse göre daha dayanıklı, delinme ve aşınmaya karşı ekstra dirençlidir. En önemlisi ise, kimyasal maddelere karşı çok daha korunaklıdır. Siz de iş ortamınızda sağlığınızı korumak istiyorsanız nitril eldivenler tam size göre.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.