1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
1000 TL Üzeri Alışverinizde Kargo Ücretsiz
  0549 652 78 79
Para Birimi Seçimi

Vinil Eldiven Nedir?Vinil Muayene Eldiveni Özellikleri

Kısa süreli kullanıma uygun vinil eldivenler, alerjik ciltler için en uygun tercihlerden biridir. Doğal lateksten üretilmeyen ve alerji yapmayan vinil eldivenlerin esas maddesi PVC ( poni vinyl klorür)’dir. Nitril ve lateks eldivenler haricinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu eldivenler, genelde gıda sektöründe tercih ediliyor. En büyük avantajları ise lateks içermemeleridir. Bu sebeple çoğu şirket tarafından ilk akla gelen eldivenler vinil muayene eldivenleri oluyor. Vinil eldivenlerin sevilen bir avantajı da her iki ele de uyumluluk göstermesidir. Dezavantajları ise, diğer eldivenlere göre daha az dayanıklı olmalarıdır. Daha kolay yırtılma özellikleri sebebiyle tıp sektöründe daha az tercih edilirler. Vinil eldivenler çoğunlukla tek kullanımlık olsalar da tekrar kullanılabilir şekilde üretilen alternatifleri de vardır. Sektörün kullanım amacına göre bu alternatiflerin tercihi de değişiklik gösterebilir.

Tek Kullanımlık Vinil Eldivenler

Tek kullanımlık vinil eldivenler, kimyasal maddeler ile teması azaltmada büyük rol oynuyor. Kullanım sınıfı eldivenler olarak da adlandırılan bu tür, sanayi sektöründe ve temizlik sektöründe kullanılmakla birlikte, saç boyama uygulamalarında ve bulaşık yıkama işlerinde de sık tercih ediliyor. Vinil eldiven fiyatları, diğer eldiven türlerine göre daha uygundur. Bu sebeple de daha sık kullanılıyor diyebiliriz. Tek kullanımlık vinil eldivenlere web sitemiz üzerinden de ulaşabilir, hemen satın alabilirsiniz.

Vinil eldivenler, aynı zamanda sağlık merkezlerinde de kullanılıyor. Tek kullanımlık olması, hastanelerde hijyenin korunması açısından büyük avantaj sağlıyor. Hastalar ile temasta bulaşıcılık oranının azaltılmasında ve mikropların yayılmasının önlenmesinde tek kullanımlık vinil eldivenler iyi bir tercih.

Vinil Eldiven Kullanım Alanları

Vinil eldivenlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Endüstriyel sektör, temizlik sektörü, hastaneler, güzellik merkezleri ve medikal sektör en başta gelen alanlardandır. Bunların yanında çok sık vinil eldivenlerin kullanıldığı başka bir alan ise gıda sektörüdür. Gıda sektöründe yiyeceklere kir, bakteri vb. istenmeyen maddelerin gelmesini önlemek adına tek kullanımlık vinil eldivenler iyi bir koruma sunuyor.

Sizler de sektörünüzde vinil eldiven kullanmak istiyor ve avantajlı fiyatlara satın almak istiyorsanız web sitemize tıklamanız yeterli!

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.